Pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena

Maloningoji Motina (Malonės Dievo Motina). Šis titulas – vienas populiariausių Marijos titulų, kurio galimos dvi kilmės. Anksčiausiai jis paminėtas Prancūzijoje. 1440 metais maloningo stiliaus Madonos su Kūdikių paveikslas buvo pargabentas iš Romos į Prancūzijos Kambrė miestelį, kurio gyventojai ėmė garbinti Malonės Dievo Motiną., miestelio globėją.

Antroji nuoroda į tą titulą atsirado Italijoje, kai penkiolikto amžiaus pabaigoje Lodoviko Sforzos nutapytas Madonos paveikslas buvo pakabintas Maloningosios Šventosios Marijos koplyčioje Milano vienuolyno refektoriume, šio miesto gyventojus liovėsi kankinęs maras.

Teologijos požiūriu Maloningosios Motinos titulas nurodo Marijos motinystės ryšį su Kristumi – malone, iš kurios išplaukia visos malonės. Marijos siejimas su malone siekia mažiausiai Evangelijos pagal Luką laikus.

Maloningoji Dievo Motina yra malonės perteikėja tikintiesiems. Dažnai ji vadinama Maloningąja Tarpininke.

O Malonės Pilnoji, Padėk mums gyventi taip, kad matytume Dievo malonės vyksmą kiekviename mūsų sutiktajame. Amen.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *