Spalio 1 d. – Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresė, mergelė, Bažnyčios mokytoja

Šiandien Bažnyčia mini Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresę.

Teresė Marten (Martin) gimė 1873 m. Alensone (Normandijoje). Būdama ketverių metų neteko motinos. Sulaukusi penkiolikos įstojo į Lizjė karmeličių vienuolyną, kur jau buvo dvi jos seserys. Po formavimo laikotarpio tapo naujokių ugdytoja ir ėjo šias pareigas, kol leido fizinės jėgos. Teresės Marten knyga „Vienos sielos istorija“ atskleidžia mums „mažąjį kelelį“, kurio mokė savo naujokes. Tai yra tyras ir paprastas Evangelijos „vertimas“, vedantis į didį šventumą, visiškai pasitikint gailestingąja Dievo meile savo kūriniui ir be galo trokštant mylėti ir atsiliepti į meilę.

Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresėlė mirė Lizje karmeličių vienuolyne 1897 m. Ji yra Bažnyčios mokytoja, misijų globėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *