Kovo 24 d. įvyko „Giesmių Giesmelės“ konkursas „Jo Vardą aukštinkim giesmėj“

2017 m. kovo  24 d. Kauno VDU „Rasos“ gimnazijoje vyko 19-tasis  respublikinis vaikų ir jaunimo „Giesmių Giesmelės“ konkursas „Jo Vardą aukštinkim giesmėj“.

Konkurso dalyvius ir svečius pasveikino Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos klebonas kunigas Dainius Lukonaitis, kuris padėkojo VDU „Rasos“ gimnazijos bendruomenei už galimybę konkursą jau antrus metus rengti gimnazijos patalpose.

Viena iš organizatorių nenuilstanti  VDU  „Rasos“ gimnazijos muzikos mokytoja ir gimnazijos choro „Gaja“ vadovė Danutė Šaučiūnienė  ir šiais metais sugebėjo sujudinti  pusę Lietuvos.

 

 

Į  konkursą atvyko  69  kolektyvai: ansambliai, kvartetai,  tercetai, duetai ir solistai iš visų Lietuvos kampelių.

Konkurse dalyvavo  giesmininkai  iš  13-kos  šalies miestų:

  • lopšelių-darželių mažieji giesmininkai atvyko  iš Kauno, Jonavos,  Klaipėdos, Švenčionėlių, Vilkaviškio, Prienų, Kazlų Rūdos.
  • progimnazijų ir pradinių mokyklų giesmininkai atvyko iš  Kauno, Kretingos, Švenčionėlių, Birštono,  Vilniaus rajono  Nemenčinės,   Kėdainių, Josvainių progimnazijų.

Konkurse dalyvavo atlikėjai  iš 10-ties  Kauno ir kitų miestų gimnazijų: Kauno  Jėzuitų, Šv. Mato, „Aušros“, LSMU,  J. Basanavičiaus,  Kauno Juozo Naujalio  menų, VDU „Rasos“, A. Puškino,  Klaipėdos Vydūno ir   Kaišiadorių  A. Baranausko gimnazijų.

Į kvietimą dalyvauti konkurse šiemet  atsiliepė   atlikėjai  ir  iš  9-ių muzikos  ir meno mokyklų:  Kauno Miko Petrausko, Aleksandro Kačanausko, Sakralinės  muzikos mokyklos, Nemenčinės muzikos mokyklos,  Birštono,  Kazlų Rūdos ir  Šilalės  menų  mokyklų ir iš  berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“.

Atlikėjai buvo  suskirstyti amžiaus grupėmis: darželinukai, pradinukai, jaunučiai ir   jauniai. Mokyklos suskirstytos   kategorijomis: A (muzikos mokyklos), B ( vidurinės mokyklos ir gimnazijos ), C  (parapijų atstovai ir individualūs dalyviai). Konkurso dalyviai buvo  vertinami savo grupėse  pagal giesmių atlikimo lygį, vokalinę ir sceninę kultūrą, vokalinius duomenis, interpretaciją, akompanavimo kultūrą.

Visą penktadienį  nuo ankstaus ryto iki  vėlaus   vakaro  VDU „Rasos “ gimnazijoje skambėjo  giesmės ir giesmelės, aidėjo  muzika ir vaikiškas juokas.

Komisijos nariai: Kauno Sakralinės muzikos mokyklos direktorius muz. mgr. dr. kunigas Vilius Sikorskas; Vytauto   Didžiojo Universiteto muzikos katedros lektorė Birutė Sodaitytė;  Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dainavimo metodinės grupės pirmininkė ir Kauno muzikinio teatro solistė Gitana Pečkytė; Kauno Pilėnų pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja- metodininkė Jūratė Gudienė; kompozitorius, vargonininkas Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dėstytojas Raimundas Martinkėnas, visi džiaugėsi jaunųjų  giesmininkų nuoširdumu ir aukštu meniniu lygiu.

Komisija atrinko 28 laureatus, geriausius solistus ir vokalinius ansamblius, kurie  koncertuos

2017 gegužės 14-tą dieną 13 val. Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje.

Konkurso laureatai bus apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanomis.

Vienam Grand  Prix ( Didįjį Prizą )  iškovojusiam laureatui Palaimintojo Jurgio  Matulaičio parapija skirs vasarą kelionę į Taizė (Prancūzija).

Laureatų tarpe ir VDU „Rasos“ gimnazijos solistė Grėtė   Eitmantytė 1D kl, surinkusi 97 balus ir 100 galimų balų.

2017 balandžio   22 d. 12.00 val. Šv. Mišiose Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje   giedos  jungtinis  600-tų  festivalio  dalyvių   choras.  

Mūsų visų laukia nuostabaus grožio pavasariniai  jaunųjų giesmininkų koncertai!

 

VDU „Rasos“ gimnazijos  direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Juškienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *