Kristaus Kūno ir Kraujo Iškilmė (Devintinės)

Šiandien, gegužės 29 dieną po 11 val. šv. Mišių Kristaus Priskėlimo bazilikoje, kurias koncelebravo Kauno vyskupas Kęstutis Kėvalas ir arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius SJ, Kristaus kūno ir Kraujo iškilmės procesija pajudėjo Arkikatedros bazilikos link.

Kristaus Kūno ir Kraujo šventė – tai iškilmės, kurių metu ypatingai garbinamas paties Kristaus įsikūnijimas Švenčiausiajame Sakramente – Eucharistijoje. Šventė vadinama dar Devintinėmis, mat vyksta devintąjį ketvirtadienį po Velykų.

Šventės istorija siekia XII-XIII a. Pirmiausia pradėta ją švęsti šv. Julijonos Montkornilonietės iniciatyva. Liturgines Kristaus Kūno ir Kraujo apeigas 1246 m. įvedė vyskupas Robertas Belgijos Lježo vyskupijoje, o 1264 m. popiežius Urbonas IV Devintines patvirtino visoje Katalikų Bažnyčioje. Į švenčių kalendorių 1317 m. jas įrašė popiežius Jonas XXII.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *