Rugpjūčio 15 d. – ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMAS Į DANGŲ (ŽOLINĖ)

O Marija prabilo: „Mano siela šlovina Viešpatį, mano dvasia džiaugiasi savo Gelbėtoju, nes jis pažvelgė į savo nuolankią tarnaitę.“ (Lk 1, 47)

Nuo tos dienos V a., kai Jeruzalėje buvo pašventinta Užmigimo bazilika, pastatyta toje vietoje, kurioje gerbtas Marijos kapas, Bažnyčia džiaugsmingai švenčia Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimą į dangų.

Marijos Ėmimas į dangų plaukia iš jos dieviškosios motinystės: Dievas neleido jai „kape sunykti, nes ji stebuklingai pagimdė Žmogumi tapusi Jo Sūnų – gyvybės Kūrėją“. Kaip Marijos dieviškoji motinystė buvo malonė visam pasauliui, taip  ir jos Ėmimas į dangų davė pradžią žmonijos ėmimui pas Dievą. Kaip ir Marija, mes žinome, kad savo kūnuose, kurie yra Šventosios Dvasios šventykla, mes nešiojame amžinybės užuomazgas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *