Verslininkų dovana parapijos vaikų dienos klubui „Centriukas“

Sausio 29 dieną Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos vaikų dienos klubo „Centriukas“ vaikai ir jaunimas džiaugėsi neeiline dovana, kurią jiems padovanojo verslininkų grupė. Dovanos iniciatorė „Gurmena“ skonių krautuvėlės (Juozapavičiaus pr. Kaune) savininkė Lina Vyšniauskienė. Kaip įvardino pati iniciatorė, tai emocinė dovana vaikams – vaikiškas spektaklis režisuotas aktorės Reditos Dominaitytės „Trumpos istorijos apie…“ – visiems ypatingiems, kurie ne tik mato, bet ir jaučia.

Plačiau apie spektaklį:

Vaikiškas spektaklis „Trumpos istorijos apie…“ – visiems ypatingiems, kurie ne tik mato, bet ir jaučia

„Knygos teatras“ pristato pirmąjį savo spektaklį vaikams „Trumpos istorijos apie…”, parengtą pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus. Spektaklis ypatingas tuo, kad veiksmui iliustruoti pasitelkiamos pasakojamasis-skaitovinis teatro žanras. Spektakliu siekiama sužadinti žiūrovo vaizduotę ir perkelti jį į kitą – juslinio pasaulio dimensiją. Spektaklyje susipina trys skirtingos istorijos, kurias „Knygos teatras“ kviečia ne tik klausyti, bet ir iš tikrųjų išgirsti, ne tik žiūrėti, bet ir pamatyti.

Vaikiškomis istorijomis sužadinamų pojūčių spektrą teatras kviečia ne tik pažinti liečiant, bet pasitelkti klausos, bei uoslės receptorius. Vaidinimuose naudojamas inovatyvus pasakojimo būdas parodo mandagaus elgesio reikšmę, supažindina su buities daiktais (spektaklis „Arbatos klubas“). Istorija „Ąsotis“ vaikams suprantama kalba atskleidžiamas grožio trumpalaikiškumas, vaikai supažindinami su skirtingais augalais ir jų fizinėmis savybėmis. „Iliustruoti istorijai „Ąsotis“ papildomai pasitelkiame kvapus, „Arbatos klubui“ – kvapus, o „Muzikantams“ – garsus, muzikinį atlikimą. „Knygos teatre“ yra derinamas skaitovinis teatras su kompoziciniais elementais, bet teatro stiprybe išlieka lietuvių literatūros perkėlimas į sceną. Daiktais ir detalėmis yra atkuriama jutiminė aplinka, kuri atgyja žiūrovo vaizduotėje įvairiais pojūčiais. Spektakliu „Trumpos istorijos apie…“ kreipiamės į nuoširdžią, jautrią ir itin atvirą naujiems potyriams vaikišką vazduotę“, – teigė „Knygos teatro“ vadovė aktorė Redita Dominaitytė

Trumpas Kęstučio Kasparavičiaus istorijas perteiks kūrybinė spektaklio trupė: teatro aktoriai Aura Garmutė, Artūras Dubaka ir Laura Misiukevičiūtė. Režisierė – Redita Dominaitytė. Kostiumų dailininkė- Greta Subatavičiūtė, Kompozitorius- Modestas Kapustinskas ir Laura Misiukevičiūtė, Garso operatorius- Marius Vaicekauskas, Molio dizainerė- Augustė Maziukaitė

Iliustracijų autorius- Kęstutis Kasparavičius

Spektaklio trukmė- 40 min.

Po spektaklio vaikučių laukė „Gurmena“ skonių krautuvėlės skanėstai.

Dalinamės akimirkomis:

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *