Įvyko „Giesmių Giesmelės“ 20-asis konkursas

VDU „Rasos “ gimnazijoje 2018 m. kovo 23 d. vyko  respublikinis  tradicinis  vaikų ir  jaunimo  „Giesmių   giesmelė  2018 “  konkursas

Naują giesmę giedokite Viešpačiui, nuostabius darbus Jis daro“ (Ps 97)

 

2018 03 23 d. VDU „Rasos“ gimnazijoje vyko 20-tasis  respublikinis vaikų ir jaunimo „Giesmių giesmelė- 2018 “ konkursas, kuris  šiemet buvo   pavadintas  Naują giesmę giedokite Viešpačiui, nuostabius darbus Jis daro“ (Ps 97)

Konkurso tikslas- puoselėti ir plėtoti krikščioniškojo giedojimo  kultūrą bei tradicijas.  Jo organizatoriai –  Kauno  m. Švietimo skyrius, VDU „Rasos“ gimnazija ir Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapija.

Šiemet į kasmetinį   konkursą atvyko  ir gimnazijoje buvo šiltai sutikti 63   kolektyvai iš  įvairių Lietuvos miestų: Kretingos, Kaišiadorių, Prienų, Visagino, Jurbarko, Panevėžio, Jonavos, Švenčionių, Elektrėnų, Kazlų Rūdos, Kauno ir Kauno rajono.

Konkurse dalyvavo mažieji giesmininkai  iš lopšelių- darželių, pradinių mokyklų,  progimnazijų. Į kvietimą dalyvauti konkurse  atsiliepė atlikėjai  ir iš gimnazijų, muzikos  bei meno  mokyklų, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelio“, Kauno  sakralinės muzikos  mokyklos,  Aleksandro Kačanausko  muzikos mokyklos, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ir kt.

Gimnazijoje  linksmai skambėjo vienbalsės, dvibalsės ir  tribalsės giesmės, bei giesmės atliekamos   a cappella,  kurias  giedojo ansambliai, kvartetai,  tercetai, duetai ir  solistai.  Šių metų vertinimo komisija:

Birutė Sodaitytė- komisijos pirmininkė, Vytauto   Didžiojo universiteto Muzikos akademijos dainavimo katedros docentė.

Vilius Sikorskas – kunigas,  teologijos  daktaras, muzikos magistras, Kauno Sakralinės muzikos mokyklos direktorius.

Gitana Pečkytė – Kauno  valstybinio muzikinio teatro solistė,   Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dainavimo metodinės komisijos pirmininkė.

Mindaugas Radzevičius- Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos choro studijos vadovas, Kauno sakralinės muzikos mokyklos meno vadovas.

Stanislava Garbatavičiūtė, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos dainavimo katedros docentė.

Violeta Bilevičiūtė- Kauno „Vyturio“ gimnazijos  direktoriaus pavaduotoja, Kauno miesto muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė.

 

Komisija atrinko 21-ą laureatą, geriausius solistus ir vokalinius ansamblius, kurie  koncertuos:

2018 gegužės 13-tą dieną 13.00 val. Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje.

 

Tarp laureatų  ir VDU „Rasos“ gimnazijos 1-os klasės  gimnazistė Živilė  Budėnaitė, kuri  laureatų koncerte atliks giesmę  „Motinos malda“.

Konkurso laureatai bus apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanomis. Daugiausia balų surinkusiam laureatui  Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapija šių metų  vasarą dovanos kelionę  į Taize Prancūzijoje.

 

Violeta Juškienė

VDU „Rasos“ gimnazijos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *