ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS GIMIMAS (ŠILINĖ)

Džiugiai švęskime palaimintosios Mergelės gimimą, teužtaria ji mus pas Viešpatį Jėzų Kristų.   Ps 149

Švč. Mergelės Marijos Gimimas – viena seniausių Dievo Motinos švenčių. IV a. Jeruzalėje ir visoje Rytų Bažnyčioje ji pradėta švęsti rugsėjo 8 d., o po šimto metų ši data jau minima Romoje tarp keturių didžiausių Mergelės Marijos iškilmių.

Visoje Lietuvoje Marijos gimimas švenčiamas ypač iškilmingai, kaip viena didžiausių Mergelės Marijos švenčių. Ši diena, vadinama Šiline, artimai susijusi su Šiluva. Ji primena Mergelės Marijos apsireiškimus šioje vietovėje. Iškilmė ragina mus pasišvęsti Dievo Motinai, dėkoti jai už visas suteiktas malones ir prašyti jos pagalbos bei globos ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *