Lapkričio 25 d. sekmadienis – KRISTUS KARALIUS

„Giedokite Viešpačiui naują giesmę, šlovinimo giesmę, susibūrę jo ištikimieji. Tesidžiaugia Izraelis savo Kūrėju, sūnūs Ziono – savuoju Karalium. “ (149 psalmė)

Kristaus Karaliuas šventę 1925 m. įsteigėpopiežius Pijus XI. Bažnyčia šventė aukščiausiąją Kristaus viešpatystę per Epifaniją, Verbų sekmadienį, Velykas ir Žengimą į dangų, visą tai jau yra Kristaus Karaliaus šventės.

Liturgijos reformoje po Vatikano II Susirinkimo norėta labiau iškelti kosminį ir eschatologinį Kristaus Karalystės pobūdį; šventė tapo Kristaus, Visatos Valdovo, švente, ir jai buvo skirtas paskutinis eilinio laiko sekmadienis. Šitaip ji primena galutinius dalykus, leitmotyvas evangelijų ir kitų liturginių tekstų visą lapkritį ir pirmąjį advento sekmadienį. Taigi liturginiai metai baigiasi ir vėl prasideda didingo antrojo Kristaus atėjimo ženklu ir Dievas bus viskas visame kame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *