VĖLINĖS – MIRUSIŲJŲ PAGERBIMO DIENA

Vėlinių laikas mums primena ne tik apie mirtį, bet ir apie gyvenimo vertę. Jeigu tos ribos neturėtume, gyvenimas pasidarytų nuobodus. Jeigu dabar kas nors paskelbtų, kad šitaip, kaip dabar, gyvensite amžinai, nežinia, kiek žmonių apsidžiaugtų. Viena vertus, nenorime mirti, kita vertus, nenorime, kad tokia egzistencija tęstųsi be galo. Popiežiaus Benedikto XVI enciklikoje „Spe salvi“ apie krikščioniškąją viltį šitas klausimas iškeltas: ko iš tikrųjų norime? Vėlinės ir yra tas laikas, kai galime prisiminti ne tik mirusius artimuosius, bet ir pagalvoti apie mūsų pačių gyvenimo ir mūsų santykių vertę, nes nieko kito į amžinybę mes negalime pasiimti su savimi ir neštis per mirties vartus – tik bendrystės ir santykio kokybę.

Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/velines-ne-tik-apie-mirti-993670

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *