Didysis Penktadienis – Kristaus kančia

Didysis penktadienis viso pasaulio krikščionims yra pasninko diena, primenanti Viešpaties Kančią. Didžiojo penktadienio vakare švenčiamos Viešpaties Kančios pamaldos. Jos prasideda Žodžio liturgija, kurios pagrindinis skaitinys yra Viešpaties Kristaus Kančios pasakojimas pagal šv. Joną.Visuotinė malda po homilijos kalbama išskirtinai iškilmingai, stengiantis nepamiršti nė vieno žmogaus, nes Atpirkėjo krauju atliktas išganymas turi pasiekti žemės pakraščius. paskui išstatomas šventas Kryžius, kad susirinkusieji jį galėtų pagarbinti. Po to kunigas ir tikintieji priima Kristaus Kūną.

„Šventas Dieve, šventas Galingasis, šventas Amžinasis“; „Garbiname, Viešpatie, tavo Kryžių, šloviname ir aukštiname tavo šventąjį prisikėlimą: štai per Kryžių džiaugsmas atėjo į visą pasaulį.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *