Kristaus Apsireiškimas (Trys Karaliai) – sausio 6 d.

Išminčių apsilankymas Jeruzalėje ir Betliejuje vadinamas Epifanija (gr. apsireiškimas). Šiuolaikiniai tyrinėtojai nustatė, kad šie asmenys, kartais laikomi tik simboliniais, galėjo būti istoriniai. Arabijoje klanams vadovaudavo astrologai. Jie sujungė mokslą apie žvaigždes ir dieviškumą, siejamą su tam tikra politine galia. pasak Viduramžių tradicijos, jie buvę trise ir, kaip pasakyta Evangelijoje, atnešę Kūdikėliui simbolinių dovanų. Šios temos labai išplėtotos liturgijoje ir dailėje. Karaliai drąsiai ieškojo Kūdikio-Karaliaus. Tikėdami jie įveikė ilgą kelią.

„Artinkimės prie Kūdikėlio Jėzaus su dideliu tikėjimu. Štai galime sutikti Jį Komunijoje tikroviškiau, nei pajuntame tai pojūčiais. Tiek tabernakulyje, tiek prakartėlėje – tas pats Dievas, kupinas galybės, tas pats Išgelbėtojas, kupinas gerumo.“ (Pal. Kolumbas Marmionas)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *