Didysis Tridienis – trys liturgijos viršūnės.

Didysis ketvirtadienis, Didysis penktadienis ir Velykos, šios trys liturgijos viršūnės, sudaro – mūsų atpirkimo – slėpinio tris tarpsnius. Šis trijų dienų laikotarpis dar vadinamas Velykų tridieniu. Ketvirtadienį Bažnyčia mini Eucharistijos įsteigimą per Velykų vakarienę, Jėzaus su mokiniais valgyta Jeruzalėje. Penktadienį ant kryžiaus paaukojamas Dievo Avinėlis, kuris naikina pasaulio nuodėmes. Vėliau, Kristaus kūną paguldžius kape, Bažnyčia įžengia į kontempliacijos tylą; ji nutraukia liturginę veiklą iki pat Velyknakčio didžiosios vigilijos.

KRISTUS TAPO KVIEČIO GRŪDU. JIS PRISIĖMĖ TRAIŠKANTĮ SVORĮ, KAD TAPTŲ GYVENIMO DUONA. ATVERKIME BURNAS IR ŠIRDIS, KAD JIS PRIPILDYTŲ JAS SAVO GYVENIMO.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *